Toshkent hokimiyatida shahar hokimining iqtisodiy blok va raqamlashtirish yo‘nalishlarini kuratsiya qiladigan ikki nafar yangi o‘rinbosari tayinlandi. Moliyaviy, iqtisodiyot va kambag‘allikni qisqartirish masalalari bo‘yicha hokimning birinchi o‘rinbosari etib Dauletiyar Xudaybergenov tayinlandi — u, shuningdek, Toshkent shahrining Iqtisodiyot va moliya bosh boshqarmasiga rahbarlik qildi.
Dauletiyar Xudaybergenov 1990 yilda Nukus shahrida tug‘ilgan. 2013 yilda bakalavriatni, 2015 yilda esa Toshkent davlat yuridik universitetining magistraturasini tamomlagan; 2024 yilda Sankt-Peterburg davlat iqtisodiyot universitetida qayta tayyorlash kursini yakunlagan, 2025 yilda esa O‘zbekiston Respublikasi Bank-moliya akademiyasida magistraturani tugatgan. Mehnat faoliyatini 2014 yilda boshlagan, tayinlovga qadar O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Administratsiyasining Huquqiy ekspertiza va kompleks tahlil departamenti boshqarmasi boshlig‘i lavozimida ishlagan. Prezident Administratsiyasida faoliyat yuritgan davrida u xalqaro moliya institutlari ishtirokidagi loyihalarni amalga oshirishda, ularni moliyalashtirish mexanizmlarini takomillashtirishda, yuqori likvidli va monopol tovarlarni realizatsiya qilish jarayonlariga bozor mexanizmlarini joriy etishda, shuningdek, sanoat, qurilish va kommunal sohalardagi islohotlarda ishtirok etgan.
Dusmuhamedov Alisher Ismatillaevich Toshkent shahar hokimining axborot texnologiyalarini joriy etish bo‘yicha o‘rinbosari — Raqamli rivojlanish departamenti rahbari lavozimiga tayinlandi.
Alisher Dusmuhamedov 1981 yilda Toshkentda tug‘ilgan. 2002 yilda Toshkent elektrotexnika aloqa institutini, 2006 yilda — Toshkent davlat iqtisodiyot universitetini, 2013 yilda — O‘zbekiston Respublikasining Strategik tahlil va prognozlash oliy maktabini, 2021 yilda esa Toshkent axborot texnologiyalari universitetini tamomlagan.
Mehnat faoliyatini 2003 yilda boshlagan, bir qator mas’ul lavozimlarda ishlagan. 2023 yil 29 martdan buyon O‘zbekiston Respublikasi Iqtisodiyot va moliya vazirligi huzuridagi Bojxona qo‘mitasining axborot-kommunikatsiya texnologiyalari va kiberxavfsizlikni ta’minlash boshqarmasi boshlig‘i lavozimida ishlagan.

В хокимияте Ташкента назначены два новых заместителя хокима города, которые будут курировать экономический блок и цифровизацию. Первым заместителем хокима по вопросам финансов, экономики и сокращения бедности назначен Даулетияр Худайбергенов — он также возглавил Главное управление экономики и финансов Ташкента.
Даулетияр Худайбергенов родился в 1990 году в городе Нукусе. В 2013 году он окончил бакалавриат, а в 2015 году — магистратуру Ташкентского государственного юридического университета; в 2024 году завершил переподготовку в Санкт-Петербургском государственном экономическом университете, а в 2025 году — магистратуру Банковско-финансовой академии Республики Узбекистан. Трудовую деятельность начал в 2014 году, до назначения работал начальником управления Департамента правовой экспертизы и комплексного анализа Администрации Президента Республики Узбекистан. В период работы в Администрации Президента он участвовал в реализации проектов с участием международных финансовых институтов, совершенствовании механизмов их финансирования, внедрении рыночных механизмов в процессы реализации высоколиквидных и монопольных товаров, а также в реформах в промышленности, строительстве и коммунальной сфере.
Дусмухамедов Алишер Исматиллаевич назначен на должность заместителя хокима города Ташкента по внедрению информационных технологий — руководителя Департамента цифрового развития.
Алишер Дусмухамедов родился в Ташкенте в 1981 году. В 2002 году окончил Ташкентский электротехнический институт связи, в 2006 году — Ташкентский государственный экономический университет, в 2013 году — Высшую школу стратегического анализа и прогнозирования Республики Узбекистан, в 2021 году — Ташкентский университет информационных технологий.
Трудовую деятельность начал в 2003 году, работал на ряде ответственных должностей. С 29 марта 2023 года занимал должность начальника управления по обеспечению информационно-коммуникационных технологий и кибербезопасности Таможенного комитета при Министерстве экономики и финансов Республики Узбекистан.